Hned první den nastoupili PRAGUE TROLLS do bojů 5 vs 5. V základní skupině předvedli naprosto skvělý výkon a do další fáze bojů postoupili ze základní skupiny z prvního místa. V play off je čekal výběr Litvy, který s přehledem porazili 2:0. Dalším eliminačním soupeřem byl tým Ukrajina 2. Ačkoli se naši borci snažili, na tohoto silnějšího soupeře již nestačili. V konečném pořadí této disciplíny jim tedy připadlo sdílené 12. – 24. místo z 51 zúčastněných týmů.
Druhý den čekalo naše reprezentanty hned několik disciplín. V dopolední části programu nastoupil Michal Hára do profightu, kde jej hned na úvod čekal velmi zkušený ukrajinský protivník, se kterým prohrál 21:30, což ukončilo jeho cestu v této kategorii. Jako další nastoupil do svých bojů Tomáš Gajdošík v disciplíně meč a puklíř. Ve své skupině skončil na třetí pozici, bohužel však z každé skupiny postupovali dál jen 2 fighteři. Do kategorie meč a puklíř nastoupila také naše reprezentantka Anežka Schöning, která však musela po prvním boji s Ruskou z důvody závažné technické závady na zbroji z disciplíny odstoupit. Odpoledne se odehrála nová disciplína 12 vs 12 do které nastupovali PRAGUE TROLLS společně s reprezentanty MFC Vysočina a MFC Slezsko. Klukům se podařilo porazit výběr Nizozemska, s Polskem pak předvedli velmi vyrovnaný tří kolový boj, který však dopadl v jejich neprospěch. Vzhledem ke zraněním naši borci dobojovávali skupinu v oslabení a na Francii už nestačili, což ukončilo jejich cestu do dalších bojů.
Třetí den zahájil Hára kategorií dlouhý meč. Podařilo se mu porazit soupeře z Rakouska, Turecka a Maďarska. Hned v základní skupině se také střetl s legendou tohoto sportu, ruským reprezentantem a několikanásobným mistrem světa Sergejem Ukolovem (celkový vítěz kategorie), kterému podlehl. I tak se ale Hárovi podařilo postoupit do dalších bojů z druhého místa. V play off se však střetl s dalším zkušeným bojovníkem, tentokrát z Ukrajiny – Alexandrem Vasilinicem (vítěz stříbrné medaile), na kterého bohužel také nestačil. I tak se ale Hárovi podařilo probojovat se mezi nejlepší osmičku z dvaceti tří bojovníků.
Do duelové disciplíny nastoupil také Jan Šebesta, který všechny své boje, ačkoli těsně, prohrál.
Sobotní odpoledne patřilo další nové disciplíně 30 vs 30 do které Češi spojili síly s Polskem a Dánskem. Hned první boj s Velkou Británií přinesl opravdu zajímavou podívanou. Kluci však Britům a následně i Ukrajině podlehli. Díky výhře nad Čínou si však tato aliance zajistila postup ze skupiny do play off ze třetího místa. Tam je čekal velmi silný tým Francie, který potvrdil svou převahu. Po té následovali boje o konečné umístění, kde se naši borci střetli s Finskem, které dokázali porazit. Jako další měl následovat boj s výběrem USA, které však nakonec odstoupilo a aliance Čech, Polska a Dánska tak získala konečné 5. místo.
Poslední den mistrovství světa se uskutečnila disciplína 150 vs 150 ve které měli Češi také své zástupce. K vidění byly opravdu úžasné a neopakovatelné bitvy. Bohužel se ani tento rok neobešel pro naše reprezentanty bez zranění a tak našim borcům přejeme brzké uzdravení a děkujeme, že nás reprezentovali se ctí. Všechny jejich výkony si zaslouží gratulaci a i když si neodváží medaile, získali možnost střetnout se se soupeři z celého světa a nasbírali mnoho potřebných zkušeností do dalších bojů.
Výsledky jednotlivých disciplín:
http://botn.info/publication/en-battle-of-the-nations-2019-results?fbclid=IwAR03wZ4wRjWYAzz5jQu44kMxNGuYwjIp1F0Ce1WqCTGhwCcLt0irpN0MLgo
0 komentářů